Synology NAS - kopírování dat na externí disk USB 3.0 je velmi pomalé

Co nejvíce stručné řešení pro vývojáře a linux administrátory

Na superuser.cz nenaleznete žádný zbytečný obsah, vždy se jde přímo k věci, denně se zde objevují nové problémy a jejich řešení...

Začít používat

Synology NAS - kopírování dat na…

25.01.2020 napsal Pseudocerastes

Vyřešeno Synology NAS - Copying data to an external USB 3.0 drive is very slow
Dobrý den, mám NAS Synology DS 218 a provádím občas vykopírování (zálohu) dat na externí USB 3.0 disk 1 TB 2.5". Disk je připojen přes USB prodlužovací kabel 1m. Doteď vše fungovalo správně - docela se to svižně kopírovalo. Nyní ale i po restartu a odpojování, přeformátování disku, to kopíruje tak 1 GB za 15 min - šilené, nepoužitelné... Nevíte někdo co s tím? Díky

Synology NAS - Copying data to an external USB 3.0 drive is very slow

Hello, I have a NAS Synology DS 218 and sometimes I copy (backup) data to an external USB 3.0 disk 1 TB 2.5 ". The disk is connected via a USB extension cable 1m. Until now everything worked correctly - quite briskly copied. rebooting and unmounting, reformatting the disk, it copies up to 1 GB in 15 min - crazy, unusable ... Anyone know what to do?

Zobrazit odpovědi

Nejlépe hodnocení uživatelé
Hanz

Počet UP: 5096

React: 215

Rusty

Počet UP: 2354

React: 100

OL3G

Počet UP: 1638

React: 60

Strosmajer

Počet UP: 496

React: 23

SYSTEM

Počet UP: 440

React: 23

Oxytocin

Počet UP: 298

React: 18

Hyacint

Počet UP: 40

React: 12

RE: Synology NAS - kopírování dat…

27.01.2020 odpověděl Pseudocerastes (update 27.01.2020)

Zkontrolováno

Vyřešeno - kolísání rychlosti způsoboval ten prodlužovací USB kabel - je ale divné, že to dříve fungovalo normálně rychle. Teď už to jede hodně rychle.

Také jsem zkusil povolit Write cache support => Enable delayed allocation for EXT4 . To navíc ještě trochu urychlilo zápis na disk, ale hlavní bylo odpojit ten prodlužovací USB kabel.

Synology NAS - Copying data to an external USB 3.0 drive is very slow

Solved - the speed fluctuation was caused by the USB extension cable - but it is strange that it previously worked normally fast.

I also tried to enable Write cache support => Enable delayed allocation for EXT4. In addition, it speeded up writing to the disk a bit, but the main thing was to disconnect the USB extension cable.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace