Windows - systém nepodporuje procesor i5 7500

Autor Tomáš
Publikováno 22.12.2017
Kategorie windows
Stav Vyřešeno
Dobrý den, koupil jsem si novou celou sestavu s i5 7500. Chtěl jsem po startu nainstalovat win 7 a pak zdarma stáhnout win10. Po instalaci win 7 jsem chtěl aktualizovat systém a píše to, že systém nepodporuje tento procesor. Stáhl jsem knihovnu pro i5 7500 na intel stránkách pro win7. Stále nejde píše stejnou chybu. Jak se dá tento problém obejít? Lze stáhnout nějakou knihovnu, která obalamutí systém aby si myslel, že je to starší procesor? Případně je možné dát narychlo do desky starý procesor, naistalovat win7 - win10 a pak tam dát zas nový procesor? Bude to fungovat? Moc děkuji za odpověď a přeji hezké svátky.


Odpovědi na dotaz 39

RE: Windows - systém nepodporuje procesor i5 7500

Autor Rusty
Publikováno 22.12.2017
Kategorie windows
Stav Zkontrolováno
Dobrý den,

s tím jsem se nesetkal, ale vidím na netu, že problém mělo více lidí. Dle všeho nepodporují tento procesor starší verze Windows. Chápu tedy, že Vaším cílem je dostat na PC zdarma upgrade Windows 10 z Windows 7.

Udělejte tedy čistou instalaci Windows 10 a během instalace vyplňte klíč z Windows 7 a mělo by to fungovat - viděl jsem tento způsob upgradu několikrát a opravdu funguje.

Prohazovat procesory či obalamutit jinak systém nedoporučuji, klíč na Windows 10 je vázaný i na údaje z procesoru a licence by pak určitě přestala fungovat.


39

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace