Smart TV - Převod digitálního zvuku na analogový

Co nejvíce stručné řešení pro vývojáře a linux administrátory

Na superuser.cz nenaleznete žádný zbytečný obsah, vždy se jde přímo k věci, denně se zde objevují nové problémy a jejich řešení...

Začít používat

11.02.2015 napsal Rusty (update: 31.01.2018)
69

Smart TV - Převod digitálního zvuku na analogový

Upozornění: Tento článek je starý, nerevidovaný a nelze ho komentovat.
audio- konvertor-DAC-digitalni-na-analog-1

Současné chytré televize již mají většinou jako audio výstup pouze optický digitální. Co dělat, když chcete zvuk poslat do klasického analogového zesilovače se dvěma cinch vstupy a nechcete kupovat AV receiver?


Jako první možnost Vás možná napadne využít SCART redukci, která má na výstupu 2x cinch. To se však konkrétně u modelu LG 42LB570V neosvědčilo - zvuk šel přes zesilovač pouze při sledování klasického TV vysílání. Jakmile došlo ke spuštění smart funkcí (youtube, video na usb, prohlížeč atd.), tak zvuk přestal být zesilovačem přehráván.

Bohužel to znamenalo jediné - je nutné použít optický digitální výstup a zakoupit DAC audio převodník (cca 800 Kč). K propojení je potřeba ještě zakoupit optický kabel TOSLINK a kabel 2x cinch (RCA L/R). V praxi to pak vypadá jako na této fotografii:

audio- konvertor-DAC-digitalni-na-analog-2

Já jsem zvolil konvertor FiiO D03K Taishan (192kHz/24bit), zvuk je čistý a bez jakéhokoliv šumu. Běžnému uživateli (s normálním sluchem) tento převodník tedy bude plně dostačovat.

Schéma vstupů/výstupů (IN/OUT) na Smart TV LG 42LB570V
LG-42LB570V-inout-1

Nenašli jste co jste hledali?

Zkuste se podívat na články z archivu

Další články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace