Návod na kompletaci PC (složení počítače z hw)

Před 3 lety napsal Rusty
33
Upozornění: Tento článek je starý, nerevidovaný a nelze ho komentovat.

Návod na kompletaci PC (složení počítače z hw)


skladani-pc

Koncept s návodem na složení celého počítače z hardwaru se v článcích válel už několik let a na jeho rozšíření či přepracování není motivace, proto jsem se ho rozhodl publikovat v této "surové" formě. Třeba to někomu dokonce i pomůže :-)Nejprve do PC skříne usadíme napájecí zdroj a základní desku (motherboard), můžeme rovnou i pevný disk (HDD/SSD) a DVD mechaniku. Vše připevníme pomocí přiložených šroubků a podložek.

skladani-pc-1

Opatrně uložíme procesor do patice a zajistíme ho. Dle návodu zapojíme kabely pro ovladání/IO základní desky (power, reset, LED), audio a USB.

skladani-pc-2

Do základní desky zaklapneme moduly operační paměti RAM a naneseme teplevodivou pastu na procesor (pokud není na ventilátoru od výrobce).

skladani-pc-3

Na procesor nainstalujeme ventilátor a zapojíme do základní desky jeho konektor. Nyní už můžeme propojit zdroj se základní deskou a dalšími zařízeními (HDD, DVD, SSD...). Rovněž datové SATA kabely.

skladani-pc-4

Toto by mělo být vše, po připojení počítače k monitoru, klávesnici, myši a konečně k elektrické síti, by se mělo na monitoru něco objevit. Pokud ne, tak je někde problém :-)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace