NAS Synology - File system error was found

Před 4 lety napsal OL3G
26
Upozornění: Tento článek je starý, nerevidovaný a nelze ho komentovat.

NAS Synology - File system error was found


nas-synology-volume-error

Nedávno jsem narazil na problém, kdy se přestala korektně dokončovat úloha zálohování na NAS Synology. Zjistit, co by mohlo být příčinou se vzdáleně moc nedařilo - logy totiž nebyly dostatečně konkrétní. Přecejen hláška, že se nezdařila záloha Time backup nějakéko "nekonkrétního" souboru je celkem k ničemu.


Problém časem vyeskaloval do takové podoby, kdy webové administrační rozhraní zobrazovalo okno s tím, že byla nalezena chyba v systému souborů a je potřeba provést kontrolu systému souborů. Ta však nic nevyřešila.

nas-synology-volume-error-1

V lozích byla taktéž nepříliš specifikovaná událost File system error was found on volume [ ]. Člověk tedy nevěděl, zda má chybu hledat na nějakém svazku vnitřního úložistě nebo na externím HDD pro zálohy.

nas-synology-volume-error-2

Když jsem dorazil k zákazníkovi a provedl základní diagnostiku externího HDD z údajů ve SMARTu, bylo jasné v čem je zakopaný pes. HDD Seagate 3TB se doslova vařil při 59°C a vykazoval vadné sektory.

hdd-crystal-disk-smart

Výměna zálohovacího HDD za nový tedy problém vyřešila.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace